fbpx

Śląskie: Na kobietę spadł szlaban, gdy przechodziła na czerwonym świetle [Wideo]

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w Częstochowie. Kobieta, która przechodziła przez zamknięty przejazd kolejowy, została uderzona opadającym szlabanem w głowę. Całe zdarzenia zostało uwiecznione w nagraniu wideo opublikowanym w Internecie.

Wchodzenie na czerwonym świetle na przejazd kolejowy może skończyć się bardzo źle. Przekonała się o tym jedna z kobiet, którą znokautował zamykający się szlaban. Do zdarzenia w piątek, 10 marca na jednym z przejść kolejowych w Częstochowie. Na całe szczęście kobiecie nic jednak poważnego nie stało. Należy jednak pamiętać, że opadająca rogatka ma swój ciężar i takie zdarzenie może naprawdę skończyć się poważniejszymi konsekwencjami.

Nagranie z całego zdarzenia zostało opublikowane w serwisie wideo „YouTube” na kanale „Stop Cham”. Na filmie widzimy jak dwie osoby, kobieta i mężczyzna, wchodzą na zamykające się przejście kolejowe po którym zaraz przejedzie pociąg. Gdy dochodzą do końca nagle na głowę kobiety spada szlaban. Poszkodowana w wyniku uderzenia przewraca się i upada na ziemię.

Przechodzenie przez zamknięty przejazd kolejowy to nie tylko przewinienie drogowe, ale również bardzo niebezpieczne zachowanie. W Polsce niestety nadal dochodzi do tego typu incydentów, co wskazuje na brak świadomości i edukacji w zakresie bezpieczeństwa na drogach.

W Polsce wciąż zdarzają się wypadki na przejazdach kolejowych, w tym także wypadki z udziałem pieszych. Statystyki mówią same za siebie – w 2021 roku doszło do aż 270 wypadków na przejazdach kolejowych, w których zginęło 62 osoby, a 68 zostało rannych.

Nagranie wideo ze zdarzenia można obejrzeć poniżej: