fbpx

Śląskie: Nie żyje roczna dziewczynka. Doszło do nagłego zatrzymania akcji serca [Zdjęcia]

Tragedia na ulicy Lwowskiej w Sosnowcu. Doszło do nagłego zatrzymania krążenia u rocznej dziewczynki. Niestety, dziecka nie udało się uratować.

21 października 2023 roku około godziny 10:00 mieszkańcy ulicy Lwowskiej w Sosnowcu byli świadkami dramatycznych wydarzeń. Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM) otrzymał zgłoszenie o nagłym zatrzymaniu krążenia u rocznej dziewczynki. Natychmiast na miejsce wysłano służby ratunkowe.

Do akcji ratunkowej ruszyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej-1 (JRG-1) w Sosnowcu “Centrum”. Jednak, w obliczu tego dramatu, konieczne stało się zaangażowanie helikoptera LPR (Lotniczego Pogotowia Ratunkowego), który dostarczył wsparcie medyczne na miejsce dramatu. Jednocześnie, dla zabezpieczenia lądowania helikoptera i zapewnienia bezpieczeństwa na terenie akcji, na ulicę Lwowską wysłano zastępy straży pożarnej oraz patrole Policji.

Mimo desperackich wysiłków i zgranej pracy służb ratunkowych, życia dziewczynki nie udało się uratować. Lekarz musiał w końcu stwierdzić zgon dziecka.

Obecnie prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tej tragicznej śmierci. Zbadane zostanie czy do śmieci dziecka nie przyczyniły się osoby trzecie.