fbpx

ŚLĄSKIE: Pijana seniorka uderzyła w słup i próbowała przekupić policjantów! [Zdjęcie]

Funkcjonariusze policji z Sosnowca zatrzymali starszą kobietę która uderzyła swoim samochodem w słup. Okazało się że sprawczyni wypadku jest pod wpływem alkoholu. Kobieta próbowała przekupić mundurowych aby “Zapomnieli o sprawie”. Została aresztowana.

Sosnowieccy policjanci otrzymali wezwanie na ulicę Krakowską w Sosnowcu. Ze zgłoszenia wynikało że doszło tam do incydentu drogowego. Samochód osobowy uderzył w słup oświetleniowy. Gdy mundurowi zjawili się na miejscu ich uwagę zwróciło podejrzane zachowanie kobiety, która kierowała samochodem. Po zbadaniu jej alkomatem okazało się że w wydychanym powietrzu sprawczyni kraksy miała prawie 2,3 promila alkoholu.

Kobieta po tym jak wydało się że prowadziła pojazd pod wpływem alkoholu zaproponowała policjantom korzyść pieniężną w wysokości 1400 zł. W zamian za otrzymane pieniądze funkcjonariusze mieli zapomnieć o całej sprawie.

Policjanci odmówili i poinformowali kobietę że taka propozycja jest przestępstwem. 68-latka została zatrzymana. Po wytrzeźwieniu zostaną jej postawione zarzuty korupcyjne oraz za jazdę pod wpływem alkoholu. Kara jaką może dostać kobieta to nawet 8 lat pozbawienia wolności.