fbpx

Tragedia na DK 78. Śmiertelne zderzenie TIR-a z samochodem osobowym [Zdjęcia]

Do tragicznego wypadku doszło dziś na drodze krajowej nr 78 w Moskorzewie (na granicy województw śląskiego i świętokrzyskiego) Zderzyły się tam ciężarówka i samochód osobowy. W wyniku zdarzenia jedna osoba nie żyje, a trzy są poszkodowane. Droga została całkowicie zablokowana.

Do wypadku doszło w piątek, 28 kwietnia. Z informacji podanych przez służby wynika, że wypadek miał miejsce w Moskorzewie na drodze krajowej nr 78. Z nieznanych jeszcze przyczyn doszło tam do zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła na miejscu, a trzy zostały ranne.

Na miejsce natychmiast zostały wezwane służby ratunkowe. Działania ratowników skupiały się na udzieleniu pomocy poszkodowanym oraz na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Na drodze nr 78 utworzyły się gigantyczne korki, jako że ruch w obu kierunkach został całkowicie zablokowany. Policjanci kierowali ruchem i starali się opanować sytuację.

Ratownicy medyczni zajęli się poszkodowanymi. Wszystkie osoby, które ucierpiały w wyniku wypadku, zostały przetransportowane do najbliższego szpitala. Ich stan na ten moment jest stabilny, ale nadal są pod obserwacją lekarzy.

Policja prowadzi śledztwo w celu ustalenia przyczyn wypadku. Na miejscu pracują biegli, którzy dokonują oględzin i analizują ślady pozostawione na drodze. Wszystko wskazuje na to, że do wypadku doszło na prostym odcinku drogi, ale przyczyny tragedii na razie nie są znane.

Tragedia w Moskorzewie to kolejne śmiertelne zdarzenie na drodze krajowej nr 78. Władze apelują do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drogach to przede wszystkim odpowiedzialność kierowców.