fbpx

Tragedia na DK11. Zginął człowiek i jego pies [Zdjęcia]

Do tragicznego wypadku drogowego doszło wczoraj (wtorek, 21 lutego) w godzinach wieczornych na Drodze Krajowej numer 11 pomiędzy miejscowościami Kluczbork i Byczyna. Zderzyły się tam czołowo pojazd ciężarowy i samochód osobowy. Niestety w wyniku wypadku zginął kierowca osobówki oraz jadący z nim pies.

Do zdarzenia doszło przed godziną 19:00. Według wstępnych ustaleń samochód osobowy fiat punto nagle z nieustalonych jeszcze powodów wjechał na przeciwny pas jezdni i uderzył czołowo w jadącą z naprzeciwka ciężarówkę.

Siła zderzenia była tak duża że kierowca z samochodu osobowego wypadł ze swojego pojazdu i wylądował w przydrożnym rowie. Mężczyzna nie wykazywał żadnych oznak funkcji życiowych. Mimo podjętych działań medycznych mężczyzny nie udało się uratować. Zginął też pies, który podróżował z kierowcą osobówki.

Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin. Obecnie jest już przejezdna. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności i przebiegu wypadku. Nadzór nad śledztwem objęła prokuratura.