fbpx

Tragiczny nocny pożar domu. Nie żyje jedna osoba [Zdjęcia]

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w miejscowości Wierzbnie, która znajduje się w gminie Otmuchów (województwo opolskie). 88-letnia kobieta zginęła tam w wyniku pożaru poddasza budynku mieszkalnego.

Do zdarzenia doszło w późno w nocy z poniedziałku na wtorek (3-4 marca). Około godziny 2:30 w nocy służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące pożaru poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Otmuchów.

Przed przybyciem służb ratowniczych na miejsce zdarzenia pięciu mieszkańców budynku, w tym jedno dziecko, ewakuowało się przed dom. Chwilę po tym na miejscu pojawiły się pierwsze służby gaśnicze oraz ratunkowe, które rozpoczęły akcję gaśniczą. Jak powiedział przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Łące – dzięki szybkiej interwencji ogień nie zdążył się rozprzestrzenić i został opanowany.

Niestety starsza 88-letnia kobieta zasłabła nagle przed domem. Zespół Ratownictwa Medycznego od razu udzielił pomocy medycznej kobiecie ale niestety nie udało się jej uratować. Policjanci będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia – poinformowała st. sierż. Janina Rudkowska, oficer prasowy KPP w Nysie.