fbpx

Śląsk: W wypadku ranne zostały dzieci. Kierująca matka była pijana [Zdjęcie]

Do szokującego i oburzającego zdarzenia doszło w Wodzisławiu Śląskim. 33-letnia matka, która jechała z dwójką małych dzieci. Kobieta nagle straciła kontrolę nad swoim samochodem i zderzyła się z rosnącym przy drodze drzewem. W wyniku wypadku ranne zostały dzieci. Badanie alkomatem wykazało że kobieta była pod wpływem alkoholu.

W czwartek 30 marca miało miejsce zdarzenie, w którym 33-letnia matka, będąc pod silnym wpływem alkoholu ,usiadła za kierownicą samochodu i wioząc ze sobą dwójkę małych dzieci w wieku 2 i 5 lat, wyruszyła w drogę. Około godziny 18:00 gdy jechała ulicą Tysiąclecia w miejscowości Wodzisław Śląski, kobieta straciła nagle kontrolę nad swoim pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Dzieci, które z nią jechały w wyniku wypadku doznały urazów głowy i nogi. Zostały zabrane karetką pogotowia ratunkowego do szpitala w Rybniku.

Jak wyjaśniła później kobieta do wypadku doszło gdy odwróciła się do dwuletniej córeczki. Funkcjonariusze policji przebadali kobietę na obecność alkoholu. Badanie wykazało, że kobieta miała w organizmie 2 promile alkoholu.

Matce grozi teraz kara do nawet 2 lat więzienia lub wysoka grzywna. Możliwe jest także zasądzenie przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów przez określony okres czasu.

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim