fbpx

Tragiczny poranek na Śląsku. Zginęły dwie osoby. Ewakuowano cały budynek [Zdjęcia]

Tragicznie rozpoczął się poranek na Śląsku. W wyniku najprawdopodobniej zatrucia się tlenkiem węgla zginęły dwie osoby. Dwie inne osoby trafiły do szpitala. Z budynku zostało ewakuowanych w sumie 15 osób.

Do tragicznego zdarzenia doszło dziś rano w miejscowości Ścinawa. We wtorek, 28 marca kilka minut przed godziną 5:00 strażacy z SK KP PSP w Lubinie zostali wysłani do mieszkanie przy ulicy Kościuszki, gdzie najprawdopodobniej doszło do wydzielenia się trującego tlenku węgla.

Według informacji przekazanych przez oficera prasowego Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. str. Magdalenę Cwynar gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia było już tam pogotowie medyczne, które udzielało pomocy nieprzytomnej 18-letniej kobiecie. Niestety, nie udało się jej uratować.

Niestety w wyniku tego śmierć poniósł również 70-letni mężczyzna. Czujniki pomiarowe wykazały obecność tlenku węgla w budynku. W związku z tym służby postanowiły ewakuować cały budynek. W sumie ze swoich mieszkań musiało wyjść 15 osób, które zamieszkiwały różne lokale w budynku.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności i przebiegu zdarzenia przez funkcjonariuszy policji. Śledztwo w tej sprawie będzie nadzorować prokuratura.