fbpx

Dramatyczny wypadek. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Lądował LPR [Zdjęcie]

Do bardzo poważnego wypadku drogowego doszło dzisiaj, 27 marca około godziny 16:30 na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich numer 401 i 385. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. W wyniku zderzenia poważnie ranne zostały dwie osoby. Wypadek spowodował blokadę Obwodnicy Grodkowa.

Do akcji na miejscu zdarzenia zadysponowano strażaków, policję, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz lotnicze pogotowie ratunkowe. Ze wstępnych informacji wynika, że dwie osoby zostały ranne w wyniku tego wypadku.

Asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, poinformowała, że zgłoszenie o wypadku wpłynęło na policję o godzinie 16:33. Na razie nie są znane przyczyny i okoliczności zdarzenia, a policja prowadzi czynności wyjaśniające.

Asp. Marek Zagórski, oficer prasowy państwowej Straży Pożarnej w Brzegu, poinformował, że do akcji ratowniczej zadysponowano dwa zastępy JRG z Grodkowa oraz jeden zastęp OSP. Głównym celem działań strażaków jest zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz pomocy innym służbom, a także zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca LPR.