fbpx

Tragiczny pożar w Kazimierzu. Zginął człowiek [Zdjęcia]

Do tragicznego pożaru doszło dziś (piątek, 6 stycznia) około północy. Całkowicie spłonął budynek mieszkalny w miejscowości Kazimierzów . Niestety strażacy w zgliszczach znaleźli zwłoki człowieka

Służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o pożarze 15 minut po północy. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 8 zastępów straży pożarnej. Gdy strażacy przyjechali na miejsce zdarzenia to pożar był już w bardzo zawansowanej fazie rozwoju.

Niestety, gdy zakończono gaszenie pożaru i rozpoczęto przeszukiwanie pogorzeliska, doszło do tragicznego odkrycia. Odnalezione zostały zwłoki człowieka. Najprawdopodobniej ciało należało do mężczyzny, ale stan zwłok bardzo utrudnia identyfikację.

Wstępne ustalenia przyczyn wypadku wskazują że najprawdopodobniej doszło do wybuchu butli z gazem. Z pogorzeliska zostały wyniesione dwie mocno uszkodzone butle i dwie w nienaruszonym stanie.

Akcja strażaków trwała do godziny 6:00 rano. Trwa dokładne ustalanie przyczyn i okoliczności pożaru. Nadzór nad śledztwem objęła prokuratura.