fbpx

W Rybniku powstał sklep gdzie walutą jest słowo “dziękuję”

W Rybniku powstał sklep “Półki dobra”. Jest to punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy którzy przybyli do Rybnika. W sklepie za darmo potrzebujący uchodźcy mogą dostać ubrania, żywność i inne artykuły pierwszej potrzeby. Aby móc skorzystać z oferty sklepu należy poświadczyć swój przyjazd do Polski z terenu Ukrainy po 24 lutego bieżącego roku.

W sklepie są lustra lady oraz obsługa sklepu która pomaga potrzebującym w dokonaniu wyboru. Oficjalnym środkiem płatniczym jest tutaj słowo “dziękuję”.

Sklep jest zaopatrywany przez mieszkańców Rybnika którzy w odruchu serca przynieśli do niego różnego rodzaju najpotrzebniejsze towary. „Półki dobra” zostały zorganizowane w salkach parafialnych kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku przy ulicy księdza Franciszka Brudnioka 5, dzięki życzliwości proboszcza tej parafii, ks. Marka Norasa.

Sklep ma działać tak długo jak długo będzie potrzeba pomagania uchodźcą z Ukrainy. Znaczną częścią personelu sklepu są Ukrainki które od dłuższego czasu mieszkają w Rybniku.