fbpx

Chciała uprowadzić dziecko z przedszkola! Policja szuka tej kobiety [Zdjęcie]

W dniu 5 maja 2023 roku wrocławskie przedszkole na ulicy Pułaskiego stało się miejscem niecodziennej sytuacji, która mogła mieć poważne konsekwencje. Kobieta, której tożsamość jest wciąż nieznana, próbowała odebrać z przedszkola czteroletniego chłopca, którego nie znała. Dzięki szybkiej reakcji personelu przedszkolnego, sytuacja zakończyła się bezpiecznie, jednak pozostaje pytanie, jakie były zamiary nieznanej kobiety.

Według relacji jednej z nauczycielek, kobieta weszła do placówki i podała imię dziecka oraz numer sali, w której się znajdowało. Gdy jednak podszedł do niej chłopiec, zaczął płakać, mówiąc, że nie zna tej pani. Nauczycielka natychmiast zareagowała, odmawiając wydania dziecka nieznanej kobiecie, która szybko opuściła przedszkole.

Ojciec chłopca, zaniepokojony tą sytuacją, wyraził swoje podejrzenia w rozmowie z Radiem Wrocław. Sugerował, że kobieta musiała uprzednio podsłuchać imię jego syna i dowiedzieć się, do jakiej grupy uczęszcza, co mogło pozwolić jej na przygotowanie próby porwania.

Niestety, w dniu incydentu system monitoringu w przedszkolu nie działał, co utrudnia identyfikację kobiety. Niemniej jednak, na podstawie zeznań jednej z opiekunek, która dobrze zapamiętała wygląd kobiety, oraz przy udziale biegłego rysownika, udało się sporządzić portret pamięciowy. Kobieta jest opisywana jako osoba w wieku 30-40 lat, o ciemnych włosach do ramion i z grzywką.

Wrocławska policja intensywnie poszukuje tej kobiety i prosi o pomoc wszystkie osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na ten temat lub rozpoznają kobietę z portretu pamięciowego. Kontakt z Komisariatem Policji Wrocław-Rakowiec jest możliwy pod numerami telefonów: 47 87 143 44, 47 87 139 43. Policja apeluje do społeczności o wszelką pomoc w tej sprawie.