fbpx

Tragiczny wypadek cyklisty. Zginął pod kołami samochodu [Zdjęcia]

Tragiczny wypadek na drodze w miejscowości Polkowie. Rowerzysta nie przeżył zderzenia z samochodem.

Do tragicznego wypadku drogowego doszło w miejscowości Polkowice, gdzie w ostatnią niedzielę, 14 maja, doszło śmiertelnego potrącenia rowerzysty. Na drodze między miejscowościami Tarnówek i Krzydłowice, rowerzysta zginął w wyniku zderzenia z samochodem osobowym. Pomimo natychmiastowej reanimacji, nie udało się uratować życia cyklisty. Śledczy i prokuratura starają się teraz wyjaśnić okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Zgodnie z wstępnymi ustaleniami, około godziny 18:00 na prostym odcinku drogi powiatowej, doszło do czołowego zderzenia rowerzysty z samochodem marki Toyota, którym kierował 64-letni mieszkaniec Lubina. Siła uderzenia była tak duża, że na miejscu zdarzenia zginął rowerzysta. Stan trzeźwości kierowcy samochodu został potwierdzony, jednak trzeźwość rowerzysty będzie musiała zostać ustalona na podstawie analizy krwi.

“Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali niezbędne czynności pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego. Obecnie wyjaśniamy wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku” – powiedział mł. asp. Przemysław Rybikowski z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Ten wypadek jest trzecim przypadkiem śmiertelnym na drogach Polkowic w 2023 roku. W porównaniu, w tym samym okresie zeszłego roku zanotowano tylko jeden śmiertelny wypadek.

Apelując do kierowców i wszystkich użytkowników dróg, mł. asp. Rybikowski podkreśla: “Nadmierna prędkość, roztargnienie, a także lekkomyślność uczestników ruchu drogowego to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Apelujemy o szczególną ostrożność podczas jazdy, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii”.

Dokładne okoliczności i przebieg wypadku są wyjaśniane.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach.