fbpx

Polska: Skatowano 9-miesięczne dziecko. Maluch trafił do szpitala

Przerażające wydarzenia rozegrały się w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie 9-miesięczne dziecko zostało brutalnie pobite. Mały pacjent trafił do szpitala w Łodzi, a informacje o tej wstrząsającej sytuacji przekazał portal “Fakt”. Prokuratura podjęła natychmiastowe działania i rozpoczęła śledztwo w tej sprawie. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 14 maja.

Na miejsce, gdzie doszło do pobicia, wezwano natychmiastowy patrol policji. Jak podał asp. sztab. Grzegorz Stasiak z policji w Tomaszowie dla “Faktu”, na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zastali rodziców oraz dwoje dzieci. Według nieoficjalnych informacji przekazanych przez “Fakt”, policja ma już pewne podejrzenia co do tożsamości osoby, która mogła dopuścić się tej zbrodni.

Portal Onet dotarł do Adama Czerwińskiego, rzecznika Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, w którym obecnie hospitalizowane jest pobite dziecko. Rzecznik potwierdził, że matka przewiozła dziecko do szpitala w niedzielę. Na ciele małego pacjenta były widoczne siniaki – obrażenia, które dziecko nie mogłoby samo sobie zadać. W związku z tym szpital, zgodnie z obowiązującymi procedurami, skontaktował się w sprawie z policją.

Mimo traumatycznego doświadczenia, ogólny stan zdrowia dziecka jest dobry. Mały pacjent został przyjęty na oddział chirurgii i obecnie jest przygotowywany do wypisu ze szpitala. To tragiczne wydarzenie zdecydowanie zwraca uwagę na konieczność wzmocnienia ochrony najmłodszych i najbardziej bezbronnych członków naszego społeczeństwa.