fbpx

Dramat na Śląsku. Kobieta spadła z wiaduktu na tory kolejowe. Mężczyzna, który ruszył z pomocą został również ranny

Do dramatycznej sytuacji doszło w dziś w nocy w Zabrzu. Kobieta niespodziewanie spadła z wiaduktu na tory kolejowe. Do tego dramatycznego zdarzenia doszło w nocy, tuż przed północą, z 30 kwietnia na 1 maja, na wiadukcie przy ulicy Goethego. Kobieta, która przebywała na wiadukcie wraz ze znajomymi, nagle spadła z niego lądując na znajdujących się poniżej torach kolejowych.

Mężczyzna, będący na miejscu zdarzenia, podjął próbę udzielenia pomocy nieszczęsnej kobiecie. W trakcie udzielania pomocy, niestety, również doznał obrażeń. Informacje o tym zdarzeniu przekazał mł. asp. Sebastian Bijok, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce wypadku, funkcjonariusze policji rozpoczęli akcję ratunkową. Pierwsza pomoc została udzielona przez policjantów, a na miejsce szybko dotarł również zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, który zabezpieczył teren zdarzenia.

Dwa zespoły ratowników medycznych z Zespołu Ratownictwa Medycznego przybyły na miejsce, aby przetransportować rannych do szpitala. Sytuacja ta, która mogła skończyć się tragicznie, jest przypomnieniem o niebezpieczeństwach, jakie niesie ze sobą nieostrożne poruszanie się w pobliżu torów kolejowych.