fbpx

Polska: Tragiczny wypadek samochodowy na DW 742. Z samochodu niewiele zostało [Zdjęcia]

Do śmiertelnego wypadku samochodowego doszło w miejscowości Biała koło Sulejowa na Drodze Wojewódzkiej numer 742. W zdarzeniu uczestniczyły aż trzy samochody osobowe. Droga była przez wiele godzin nieprzejezdna.

Do tragicznego wypadku drogowego doszło na drodze wojewódzkiej 742 w województwie łódzkim w gminie Sulejów. W niedzielę, 30 kwietnia 2023 roku, na prostej trasie pomiędzy Przedborzem a Piotrkowem doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W wyniku wypadku jedna osoba poniosła śmierć, a inna osoba została ranna. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana przez wiele godzin.

Wszystko zaczęło się tuż przed godziną 13:30 na popularnej trasie między Piotrkowem a Przedborzem, w okolicach miejscowości Biała, na której często podróżują kierowcy jadący do Krakowa. Jednym z pojazdów biorących udział w wypadku był Volkswagen Golf, który wiózł ze sobą rower na haku.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji kierowca Golfa, jadąc od Dorotowa w kierunku Przygłowa, z niewyjaśnionych obecnie przyczyn zjechał nagle na lewy pas, a następnie poza jezdnię, gdzie uderzył w rosnące przy drodze drzewo. Niestety, 25-letni kierowca zginął na miejscu. Jego pasażerka, została ranna i przewieziona do szpitala.

Dodatkowo, w wypadku uczestniczyły jeszcze dwa samochody: Opel Astra z Krakowa oraz Renault Megane z powiatu radomszczańskiego. Według nieoficjalnych informacji, do wypadku mogło dojść podczas wyprzedzania. Renault Megane rozpoczął manewr wyprzedzania, przez co zamknął drogę Volkswagenowi, który znajdował się na lewym pasie. Kierowca Golfa, próbując uniknąć zderzenia, zjechał w lewo, gdzie uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia, Golf rozpadł się na części, które rozsypały się na promień kilkudziesięciu metrów.

Śledztwo w sprawie wypadku jest w toku. Policja pracuje nad ustaleniem dokładnych okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Na chwilę obecną droga wojewódzka 742 jest już przejezdna.