fbpx

Dramat podczas rajdu. Auto potrąciło widzów i uderzyło w drzewo. 4 osoby ranne [Zdjęcia]

Bardzo poważny wypadek miał miejsce dziś (4 czerwca) podczas rajdu samochodowego w gminie Strzelin. 4 osoby zostały ranne.

Dramatyczny wypadek, który miał miejsce podczas Rajdu Strzelińskiego, wstrząsnął uczestnikami i obserwatorami wydarzenia. Na Odcinku Specjalnym OS-1 Gęsiniec doszło do bardzo groźnego wypadku, w wyniku której ucierpiały zarówno samochód rajdowy, radiowóz, jak i niektórzy kibice zgromadzeni na trasie. Obrażenia odniosły . Wszystkie zostały już objęte profesjonalną opieką medyczną.

Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce w niedzielę przed południem, jednak organizatorzy rajdu zapewniają, że sytuacja na trasie została szybko opanowana dzięki odpowiednio przygotowanym procedurom. Działania ratownicze przebiegły w sposób bezpieczny i sprawnie, co jest zasługą profesjonalizmu zespołu organizacyjnego.

Początkowo zawody zostały przerwane na skutek zaistniałej sytuacji, jednak po zakończeniu działań policyjnych, kierowcy rajdowi wznowili rywalizację na ulicach Strzelina. Decyzja ta została podjęta po dogłębnej ocenie sytuacji i wzmocnieniu zabezpieczeń na trasie, gdzie miał miejsce wypadek.

W związku z tym, Gmina Strzelin apeluje do wszystkich obecnych kibiców o zachowanie najwyższej ostrożności i pełne posłuszeństwo wobec poleceń służb porządkowych. Bezpieczeństwo uczestników rajdu oraz publiczności jest priorytetem, dlatego należy przestrzegać wszelkich wytycznych i wskazówek podanych przez odpowiednie służby.