fbpx

Potworna tragedia na drodze. Dwie osoby nie żyją, ranne dzieci [Zdjęcia]

Do tragicznego wypadku drogowego doszło dziś na drodze pod Oleśnicą: Dwie dorosłe osoby zginęły, a dzieci zostały ranne w wyniku groźnego wypadku, który miał miejsce na drodze wojewódzkiej numer 368. Czołowe zderzenie busa i samochodu osobowego okazało się śmiertelne dla kierowcy oraz pasażera Volkswagena, którzy niestety stracili życie na miejscu.

W chwili wypadku w samochodzie podróżowała także trzecia osoba dorosła oraz dwójka dzieci, które natychmiast zostały przewiezione do szpitala. Jedno z nich zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a drugie z pomocą karetki pogotowia. Stan zdrowia poszkodowanych dzieci nie jest obecnie znany.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w sobotę (3 maja) o godzinie 13:30 na drodze prowadzącej do Oleśnicy, Smardzowa i Dąbrowy. Samochód osobowy marki Volkswagen zderzył się czołowo z autobusem marki Mercedes. Świadkowie opisują wstrząsający obraz po wypadku, który wywołał olbrzymie straty i tragedię dla dwóch rodzin.

Również kierowca busa doznał poważnych obrażeń i został przewieziony do szpitala. W autobusie podróżowała jeszcze jedna osoba dorosła, której stan zdrowia nie jest obecnie znany.

Na miejscu tragedii pojawiły się służby ratunkowe, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz pogotowie ratunkowe. Policja natychmiast zabezpieczyła teren i rozpoczęła dochodzenie w celu wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Wypadki drogowe są przerażającym przypomnieniem o konieczności zachowania ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drogach. Wszyscy powinniśmy pamiętać, że nasze decyzje za kierownicą mają bezpośredni wpływ na życie i zdrowie innych osób. Dlatego tak ważne jest, aby być odpowiedzialnymi kierowcami i przestrzegać przepisów drogowych, by uniknąć takich tragedii jak ta pod Oleśnicą.

Zdjęcia: Facebook