fbpx

Dramatyczny wypadek na DW382. Są ranni. Lądował śmigłowiec LPR [Zdjęcia]

W sobotę 12 sierpnia na drodze wojewódzkiej numer 382 pomiędzy Świdnicą a Strzegomiem doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego, w którym zderzyły się samochód osobowy oraz motocykl. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby zostały. Na miejsce zdarzenia został wysłany śmigłowiec LPR.

Na Dolnym Śląsku samochód osobowy, poruszając się na drodze wojewódzkiej DW382, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z motocyklem. Świadkowie zdarzenia wspominają o przeraźliwym huku, który wypełnił powietrze w momencie kolizji. W wyniku uderzenia, samochód został wyrzucony do rowu, a motocyklista, który stał się niewinna ofiarą tego nieszczęśliwego zdarzenia, odniósł poważne obrażenia.

Na miejsce natychmiastowo przybyły służby ratunkowe, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Stan poszkodowanego motocyklisty choć bardzo poważny, nie zagraża życiu. Śmigłowiec LPR natychmiastowo przetransportował rannego do szpitala we Wrocławiu, gdzie otrzymał natychmiastową opiekę medyczną. W wypadku zostały jeszcze poszkodowane dwie inne osoby.

Okoliczności tego wypadku są nadal badane przez policjantów. Podkomisarz Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wyjawił, że wstępne ustalenia sugerują, iż kierowca samochodu osobowego nagle zjechał na przeciwny pas ruchu, co doprowadziło do nieuchronnego zderzenia z motocyklem. Funkcjonariusz przypomniał również, że letnia aura często może wpłynąć na trudne warunki na drodze. Paradoksalnie, ładna pogoda może prowadzić do wzmożonej liczby wypadków, ponieważ kierowcy mogą tracić czujność. Dobre warunki atmosferyczne czasami skłaniają kierowców do przekraczania prędkości i lekkomyślności za kierownicą, co może prowadzić do tragicznych konsekwencji.

Zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworzynie Śląskiej