fbpx

Duży karambol na A4. Są ranne osoby. Droga zablokowana

W niedzielę około godziny 18 doszło do poważnego wypadku na autostradzie A4 w kierunku Zgorzelca. Pięć aut osobowych zderzyło się między węzłem Wrocław Południe a węzłem Wrocław Bielany, powodując chaos na drodze. Tragiczne wydarzenie spowodowało rannych trzech osób, które zostały natychmiast przewiezione do pobliskiego szpitala.

Dyżurny Głównego Inspektoratu Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) potwierdził informację o karambolu i przekazał, że droga w tym obszarze jest całkowicie zablokowana. Kierowcy podróżujący tą trasą muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami i długimi korkami.

Przyczyny tego wieloautowego zderzenia nie są jeszcze znane. Śledczy i służby ratunkowe natychmiast rozpoczęły dochodzenie w celu ustalenia okoliczności i odpowiedzialności za ten tragiczny wypadek. Na miejscu zdarzenia pojawiły się liczne zespoły ratunkowe, które udzieliły pierwszej pomocy poszkodowanym i podjęły działania mające na celu przywrócenie porządku na autostradzie.

Kierujący pojazdami na autostradzie A4 zostali poproszeni o zachowanie szczególnej ostrożności i cierpliwości. Zablokowanie głównej arterii komunikacyjnej powoduje poważne problemy dla osób podróżujących w tym kierunku. Władze apelują o szukanie alternatywnych tras i unikanie obszaru, na którym doszło do wypadku.