fbpx

Koszmarny wypadek na Śląsku. 3-latek na hulajnodze zderzył się z motocyklistą [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Bojszowy w województwie śląskim. 3-letnie dziecko na hulajnodze zostało potrącone przez motocyklistę. Na miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W sobotę, 22 kwietnia 2023 r., na ulicy Dąbrowskiej w Bojszowach doszło do dramatycznego wypadku drogowego, w którym ucierpiało około 3-letnie dziecko jadące na hulajnodze.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się służby ratunkowe, w tym Zespół Ratownictwa Medycznego, patrol Policji, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – “Ratownik 4” oraz zastęp strażaków z OSP Bojszowy. Ze względu na poważny stan dziecka, wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował dziecko do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Ligocie.

W wyniku zdarzenia dziecko doznało obrażeń ciała i konieczne było podjęcie natychmiastowych działań ratunkowych. Działania służb trwały prawie dwie godziny i ruch na ulicy Dąbrowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Radosną był całkowicie wstrzymany.

Policjanci z komendy w Bieruniu prowadzą już postępowanie w tej sprawie. Warto zwrócić uwagę na to, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza w przypadku małych dzieci, które często nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa, jakie niosą za sobą pojazdy na drodze. Wszyscy powinniśmy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego, szczególnie kiedy na drodze pojawiają się dzieci.

Zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna w Bojszowach