fbpx

Makabryczny wypadek. Pasażer wypadł z auta przez okno! [Zdjęcia]

Dziś, w piątek, 10 marca, około godziny 15:00 na ulicy Wrocławskiej pomiędzy Chrząstawą a Nadolicami, doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego. Pojazd dostawczy Mercedes zderzył się czołowo z osobowym Chryslerem. Siła uderzenia była tak duża, że pasażer samochodu dostawczego wypadł przez przednią szybę na jezdnię. Niestety, on został najciężej ranny, m.in. z urazem brzucha i złamaniem nogi. W akcji brały udział służby ratownicze, a lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łącznie trzy osoby trafiły do szpitala.

Najciężej ranny w tym wypadku był pasażer samochodu dostawczego, który wypadł przez szybę na jezdnię. Został on zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z wrocławskich szpitali z urazem brzucha i złamaniem nogi. Dwóch pozostałych uczestników wypadku, kierowców obu samochodów, również trafiło do szpitala karetkami. Służby ratownicze musiały działać szybko i skutecznie, aby zapewnić potrzebną pomoc medyczną poszkodowanym.

Funkcjonariuszy policji nadal wyjaśnia dokładne okoliczności i przebieg wypadku. Zderzenie nastąpiło na prostym odcinku drogi, a przyczyny nie są jeszcze jasne. Wypadki drogowe tego typu często wynikają z nadmiernego przyspieszenia, przekroczenia dozwolonej prędkości lub niedostatecznej uwagi kierowcy. Wszelkie te czynniki mogły wpłynąć na ten tragiczny wypadek.

W akcji udział brały zastępy z JRG Jelcz-Laskowice, JRG 2 Wrocław, JRG 5 Wrocław, OSP Nadolice Wielkie oraz Oficer operacyjny KM PSP Wrocław. Ich szybka reakcja i fachowa pomoc pozwoliły na szybkie i skuteczne udzielenie pomocy medycznej poszkodowanym. Lądowanie śmigłowca LPR było zabezpieczane przez strażaków.