fbpx

Nie żyje ofiara tragicznego wypadku na DK40. 29-latek zmarł w szpitalu [Zdjęcia]

Niestety, bardzo smutne informacje dotarły z jednego ze szpitali śląskich. Nie żyje ofiara tragicznego wypadku drogowego, który miał miejsce na początku czerwca.

Tragiczny wypadek, który miał miejsce na początku czerwca w Rudzińcu, zakończył się śmiercią 29-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla. Mimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować jego życia. Informację tę potwierdził Marek Słomski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Do tragicznego zdarzenia doszło dokładnie 1 czerwca o godzinie 17:33 na drodze krajowej nr 40. Zderzenie miało miejsce między samochodem ciężarowym, który nie zatrzymał się przed znakiem STOP, a prawidłowo poruszającym się samochodem osobowym marki Fiat Tipo. Kierowca osobówki doznał poważnych obrażeń w wyniku tego zdarzenia.

Na miejsce wypadku natychmiast przybyły wszystkie służby ratunkowe, a nawet śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ciężko ranny mężczyzna został przewieziony do jednego ze szpitali na Śląsku. Policja podjęła oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyła niezbędne dowody. Po przeprowadzeniu dochodzenia ustalono, że 40-letni kierowca ciężarówki marki Mercedes nie zatrzymał się przed znakiem STOP, co doprowadziło do tragicznego zderzenia z samochodem Fiata, którego kierował 29-latek z Kędzierzyna-Koźla.

Zdjęcia: OSP KSRG Rudziniec