fbpx

Pijany kierowca rozbił auto. W wyniku wypadku poszkodowana została jedna osoba [Zdjęcia]


Dramatyczny wypadek drogowy miał miejsce w sobotnie popołudnie, 17 czerwca 2023 roku, na drodze pomiędzy Marciszowem a Sędzisławiem, w powiecie kamiennogórskim. Samochód osobowy, kierowany przez nieodpowiedzialnego kierowcę, zmiażdżył się po uderzeniu w drzewo. Kierowca był pod wpływem alkoholu. Całe wydarzenie spowodowało zablokowanie drogi na kilka godzin.

Na miejscu tragedii natychmiast pojawiły się służby ratunkowe. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze informowała, że oprócz straży, na miejscu działała karetka pogotowia oraz policja. Niestety, w wyniku zdarzenia, ucierpiała jedna osoba, kierowca samochodu. Na szczęście pracownicy pogotowia medycznego szybko udzielili mu pomocy, a policja zabrała się za prowadzenie dalszych czynności.

Strażacy oraz ratownicy medyczni z Sędzisławia musieli stawić czoła poważnemu wypadkowi drogowemu. Okazało się, że 48-letni mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Ze względu na podejrzenie obrażeń wewnętrznych, poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Katarzyna Trzepak-Balicka z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze skomentowała to wydarzenie, podkreślając nie tylko odpowiedzialność karną, ale także apelując o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Zaznaczyła, że wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu to nie tylko przestępstwo, ale także proszenie się o tragedię.

Podjęte przez policję czynności wykazały, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego, z podejrzeniem obrażeń wewnętrznych, został przewieziony do szpitala. Ten tragiczny wypadek stanowi przykład na to, jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Bezmyślne decyzje na drodze mogą prowadzić do poważnych konsekwencji dla zdrowia i życia zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Zdjęcia z miejsca wypadku stanowią mocne przestrogę dla wszystkich kierowców. Pokazują one, jak ogromne mogą być straty materialne i osobowe w wyniku braku rozwagi za kierownicą. Wszyscy powinniśmy pamiętać:

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze.