fbpx

Śląskie: Nastolatek wypadł z wysokości 2. piętra. Interweniował LPR [Zdjęcie]

Dramat rozegrał się 16 czerwca w Tychach. 17-letni chłopak miał tam spaść z barierek przy schodach jednego z budynków. Doznał poważnych obrażeń. Na miejsce wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nastolatek wypadł z drugiego piętra w Tychach i został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR. Incydent miał miejsce w piątek, 16 czerwca, gdy 17-latek spadł z wysokości drugiego piętra budynku przy ulicy Edukacji 11. Na miejsce zdarzenia wezwano śmigłowiec LPR, który przetransportował młodzieńca do szpitala w Ligocie. Informacje na ten temat przekazał portal 112tychy.pl.

Zgłoszenie o potrzebie zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Tychach około godziny 19:50 w piątek. Ratownicy zostali wezwani w celu udzielenia pomocy nastolatkowi, który upadł z barierek przy schodach budynku przy ulicy Edukacji 11. Jednocześnie zespół naziemny ZRM zadysponował załogę śmigłowca LPR.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy z JRG Tychy pomogli zabezpieczyć lądowisko dla śmigłowca i przetransportowali nastolatka do śmigłowca. Po około czterdziestu minutach latająca karetka odleciała wraz z poszkodowanym do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Ligocie.

Aktualnie policjanci prowadzą dochodzenie w celu ustalenia przyczyn upadku nastolatka. Szczegółowe informacje na ten temat nie zostały jeszcze podane.