fbpx

Polska: Makabryczny wypadek na DW892. Samochód dachował. Kierowca w ciężkim stanie [Zdjęcia]

Kierowca samochodu stracił nagle nad nim kontrolę i uderzył w przepust i dachował. Pojazd dachował. Ciężko ranny kierowca trafił śmigłowcem LPR do szpitala.

Do bardzo poważnego wypadku drogowego doszło dziś rano (poniedziałek, 20 marca) w miejscowości Czaszyn na podkarpaciu. Na drodze wojewódzkiej numer 892 Kierowca samochodu osobowego stracił nagle panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w przepust i dachował.

Do zdarzenia doszło około godziny 6:51 rano. Według wstępnych ustaleń podanych przez policję, kierujący volkswagenem 27-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, stracił panowanie nad pojazdem. Kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przepust. W wyniku tego zdarzenia samochód dachował, a jego kierowca został zakleszczony w pojeździe. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, aby uwolnić poszkodowanego z pojazdu.

Gdy udało się uwolnić kierowcę, został on przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, który natychmiast udzielił mu pomocy. Niestety, stan 27-letniego mężczyzny określany jest jako ciężki. Na miejsce wypadku został wysłany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował ciężko rannego kierowcę do szpitala.

Policjanci rozpoczęli dochodzenie oraz zebrali niezbędne materiały dowodowe, które mają pomóc w wyjaśnieniu wszystkich okoliczności i przebiegu wypadku. Na miejscu interweniowały również trzy zastępy straży pożarnej: PSP Sanok, OSP KSRG Czaszyn i OSP KSRG Tarnawa Górna.

Zdjęcia: OSP KSRG Czaszyn