fbpx

Potworna tragedia na Śląsku. Czteromiesięczne dziecko znalezione martwe. Rodzice byli pijani

Do tragicznego zdarzenia doszło ubiegłej nocy w Legnicy. Zostało znalezione tam martwe dziecko. Rodzice dziecka byli pijani Trwają działania policji i prokuratury w tej sprawie.

W nocy z wtorku na środę zostało znalezione martwe czteromiesięczne dziecko, którego rodzice byli pijani. Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Inwalidów w Legnicy. Zostało wysłane tam Pogotowie Ratunkowe. Niestety lekarze pogotowia nie mogli już pomóc dziecku i musieli stwierdził jego zgon. Medycy nie był w stanie określić przyczyny śmierci w związku z tym wezwana została policja oraz prokuratora. Po wstępnych oględzinach ciała, biegły sądowy nie stwierdził zewnętrznych obrażeń i zarządzono sekcję zwłok. Rodzice, którzy byli nietrzeźwi (mieli około 1 promil), zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy i postawiono im zarzuty z art. 160 § 2 Kodeksu Karnego (narażenie utraty życia).

W mieszkaniu przebywało także troje małoletnich dzieci w wieku 3, 5 i 8 lat. Prokurator Rejonowy Radosław Wrębiak nakazał zabezpieczenie dzieci i ich dalsze losy będą rozstrzygane przez Sąd Rodzinny do spraw nieletnich. Należy dodać, że rodzina nie była dotąd objęta nadzorem kuratorskim, chociaż zdarzały się sporadyczne interwencje policji w mieszkaniu przy Inwalidów.