fbpx

Śląskie: Straszny wypadek. Motocyklista zderzył się z busem [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku drogowego doszło w miejscowości Mizerów w województwie śląskim. Młody motocyklista podczas manewru wyprzedzania uderzył w busa. Doznał poważnych obrażeń ciała. Na miejscu zdarzenia lądował Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Około godziny 14:20 do służb ratowniczych dotarła informacja o bardzo poważnym wypadku w którym ucierpiał 19-letni motocyklista. Na miejsce zdarzenia zadysponowano straż pożarną, policję oraz helikopter LPR.

Jak donosi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie sierż. szt. Jadwiga Śmietana, w Mizerowie na skrzyżowaniu ulic doszło do wypadku spowodowanego przez 19-letniego kierowcę, prowadzącego motocykl typu cross. Mężczyzna podczas wyprzedzania na skrzyżowaniu uderzył w skręcającego w lewo busa, kierowanego przez 20-letniego mężczyznę, który jechał prawidłowo. Kierowca busa został przebadany na obecność alkoholu w organizmie. badanie wykazało że był trzeźwy.

W wyniku wypadku kierowca busa oraz jego pasażer nie odnieśli obrażeń. Niestety, 19-latek nie miał tyle szczęścia i doznał poważnych obrażeń ciała. W związku z tym, poszkodowany motocyklista został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.

Funkcjonariusze policji ustalili, że kierujący motocyklem nie posiadał uprawień do prowadzenia pojazdów, a motocykl nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC i nie został dopuszczony do ruchu. Od kierowcy została pobrana krew do badania.