fbpx

Śląskie: Tragedia na dworcu. Pociąg śmiertelnie potrącił człowieka [Zdjęcie]

Tragiczne zdarzenia w Zawierciu. Pociąg pasażerski śmiertelnie potrącił 44-letniego mężczyznę.

W poniedziałek, 13 marca, na dworcu kolejowym w Zawierciu doszło do tragedii. Pociąg pasażerski śmiertelnie potrącił tam mężczyznę w średnim wieku który był mieszkańcem powiatu zawierciańskiego. Według relacji świadków, mężczyzna miał wtargnąć nagle pod pociąg. Na miejscu pracowali strażacy, dwie załogi ratowników medycznych, śledczy oraz prokurator. Ruch pociągów został wstrzymany.

Do zdarzenia doszło około godziny 17:00 w okolicy peronu na dworcu kolejowym w miejscowości Zawiercie (Województwo śląskie) 44-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego miał wtargnąć pod pociąg. Niestety, poniósł śmierć na miejscu.

Na razie nie ma oficjalnych informacji, co do motywów, które skłoniły 44-latka do takiego kroku. Na miejscu działały służby ratunkowe oraz śledczy, którzy dokładnie analizowali okoliczności i przebieg tej tragedii. Przebieg dochodzenia w tej sprawie będzie nadzorować prokurator.

W wyniku tragicznego wypadku, ruch pociągów na tym odcinku został wstrzymany. Jest to standardowa procedura, która ma na celu zabezpieczenie terenu i przeprowadzenie niezbędnych czynności przez służby ratunkowe oraz śledczych. Pociągi zostały przekierowane na inne linie, aby nie zakłócać ruchu kolejowego.