fbpx

Śląskie: Tragiczny finał akcji ratunkowej. Mężczyzny nie udało się uratować [Zdjęcie]

Do tragedii doszło dziś w Sosnowcu. U mężczyzny wystąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca. Niestety, pomimo interwencji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego nie udało się go uratować.

6 maja 2023 roku, w Sosnowcu, doszło do dramatycznej sytuacji związanej z nagłym zatrzymaniem krążenia u mężczyzny na ulicy Długosza. Około godziny 10:45, naziemny Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM) został wezwany na miejsce zdarzenia.

Krótko po przybyciu ZRM na miejsce, do akcji dołączył również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) – Ratownik 4 z HEMS Katowice. W celu zabezpieczenia lądowania helikoptera, na miejscu pojawił się zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 (JRG-2) Sosnowiec “Porąbka”, którym dowodził 612[S]21 – GBA-Rt 2,6/28,1 Mercedes-Benz Atego 1530. Ponadto, patrol Policji zabezpieczał teren wokół miejsca zdarzenia.

Niestety, pomimo ogromnego wysiłku służb ratowniczych, zarówno naziemnych, jak i powietrznych, nie udało się uratować życia mężczyzny. Wspólna akcja Państwowego Ratownictwa Medycznego, LPR, straży pożarnej z JRG-2 Sosnowiec “Porąbka” oraz Policji, nie przyniosła oczekiwanych rezultatów.

Wszystkie służby biorące udział w akcji ratunkowej wykazały się dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem, jednak niestety, w tym przypadku, nie udało się osiągnąć pozytywnego finału.