fbpx

Śląskie: W tragicznym wypadku zginął sołtys [Zdjęcia]

Do tragicznego wypadku doszło w Mykanowie. 76-letni sołtys miejscowości Borowianki zginął na miejscu. Policja wyjaśnia wszystkie okoliczności i przebieg wypadku.

W tragicznym wypadku drogowym, który miał miejsce w Kuźnicy Kiedrzyńskiej w gminie Mykanów, zginął 76-letni kierowca fiata. Zdarzenie to wydarzyło się 8 maja, około godziny 13:00. Zgłoszenie otrzymała częstochowska drogówka, która natychmiast rozpoczęła pracę na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 76-letni kierowca, którym okazał się sołtys Borowianki w gminie Kłobuck, najprawdopodobniej stracił panowanie nad swoim fiatem i zjechał na pobocze drogi. Po utracie kontroli nad pojazdem uderzył w drzewo, a następnie wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Po zderzeniu pojazd dachował, a obrażenia odniesione przez kierowcę okazały się śmiertelne.

Jak informuje portal klobucka.pl, syn zmarłego potwierdził, że ofiarą wypadku jest sołtys Borowianki. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyczyną tragedii mogło być zasłabnięcie lub zawał serca 76-latka, który miał problemy z sercem. Fakt ten może tłumaczyć brak śladów hamowania na miejscu zdarzenia. Dokładne ustalenie przyczyn i okoliczności zdarzenia będzie możliwe po przeprowadzeniu sekcji zwłok zleconej przez prokuratora.

Policja i prokuratura kontynuują postępowanie w celu pełnego wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Władze apelują o ostrożność na drodze, przypominając, że pośpiech i chwilowe odwrócenie uwagi mogą prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich, dlatego warto pamiętać o jeździe z wyobraźnią.

Zdjęcia: Śląska Policja / Częstochowa