fbpx

Wypadek polskiego autobusu w Niemczech. Wielu rannych. Dzieci w ciężkim stanie [Zdjęcia]

Tragiczny wypadek polskiego autobusu w Niemczech: wiele osób rannych, w tym dwoje dzieci w stanie ciężkim.

W Niemczech na autostradzie A12, pomiędzy miastami Świecko a Berlin, doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem polskiego autokaru. Wstępne raporty wskazują na wielu rannych. W momencie wypadku na pokładzie autobusu znajdowało się ponad 50 pasażerów.

Autobus relacji Świecko-Berlin zderzył się z dwiema ciężarówkami, w tym jedną cysterną. Wszystkie trzy pojazdy były na jezdni prowadzącej w kierunku Polski. W wyniku zderzenia autobusu z ciężarówkami, co najmniej 53 osoby zostały poszkodowane, w tym dwoje dzieci, które są w stanie ciężkim. Jednak niemieckie media sugerują, że liczba poszkodowanych może wynosić nawet 60 osób.

Policja otrzymała zgłoszenie o wypadku o godzinie 12:24. Rzecznik policji, Stefan Möhwald, potwierdził, że zaangażowany w wypadek pojazd to polski autokar. Do momentu napisania tego artykułu, na miejscu wciąż trwa akcja ratunkowa.

Z powodu wypadku, autostrada A12 jest obecnie zablokowana w obu kierunkach. Polska policja została skierowana na miejsce zdarzenia na polecenie Komendanta Głównego Policji, aby wesprzeć niemieckie służby w działaniach ratunkowych. Patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim ruszył z pomocą.

Sytuacja jest dynamiczna i będzie na bieżąco monitorowana. Więcej informacji zostanie udostępnionych w najbliższym czasie. Nasze myśli są z poszkodowanymi i ich rodzinami w tym trudnym czasie.