fbpx

Tragedia na śląskich torach. Zginął człowiek

Do tragicznego zdarzenia doszło dziś na śląskiej kolei. Pociąg pasażerski śmiertelnie potrącił człowieka. Trwają czynności na miejscu dramatu.

Dnia 10 maja, na torach w Gliwicach, w okolicach ulicy Oświęcimskiej, doszło do tragicznego wypadku. Pociąg osobowy na trasie Przemyśl – Gdynia Główna potrącił niezidentyfikowanego mężczyznę, który zmarł na miejscu. Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło około godziny 10:00.

Według relacji maszynisty, mężczyzna pojawił się nagle na torowisku, kiedy pociąg wyjeżdżał z łuku. Kierujący pociągiem natychmiast zastosował hamowanie awaryjne, niestety nie udało się uniknąć tragicznego zdarzenia. Mimo starań, śmierć mężczyzny była natychmiastowa.

Na miejscu wypadku interweniowała ekipa dochodzeniowo-śledcza, prokurator oraz specjalna komisja badająca wypadki kolejowe. Ich zadaniem jest ustalenie dokładnych okoliczności zdarzenia, a także tożsamości ofiary. Policjanci z Komisariatu IV w Gliwicach prowadzą śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny tego tragicznego wypadku.

Przewoźnik pociągu natychmiast zorganizował nowy skład, który kontynuował podróż z pasażerami dotkniętymi zdarzeniem. Wszystkim pasażerom przekazano informacje o zaistniałej sytuacji i zapewniono o możliwości kontynuowania podróży.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, podinsp. Marek Słomski, w rozmowie z Radiem ZET, poinformował, że na obecnym etapie nie może przekazać więcej szczegółów dotyczących wypadku. Zapewnił, że dodatkowe informacje zostaną udostępnione po zakończeniu działań na miejscu zdarzenia przez policjantów i prokuratora.

Tragedia ta wywołała duże poruszenie, a mieszkańcy Gliwic są zszokowani tym, co się wydarzyło. Oczekuje się dalszych informacji na temat tego zdarzenia w najbliższym czasie.