fbpx

Tragiczny wypadek na Śląsku. Nie żyje pieszy potrącony przez ciężarówkę [Zdjęcia]

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Dąbrowie Górniczej. Pieszy został śmiertelnie potrącony przez ciężarówkę.

W Dąbrowie Górniczej doszło do tragicznego wypadku drogowego, w wyniku którego zginął 77-letni mężczyzna. Dramatyczne zdarzenie miało miejsce w środę, 10 maja, tuż przed godziną 12:00. Zgodnie z pierwszymi informacjami, do wypadku doszło na ulicy Folwarcznej, gdzie 48-letni kierowca ciężarówki marki Scania, mieszkaniec powiatu będzińskiego, potrącił przechodzącego obok pieszego.

Według przekazanych przez policję informacji, kierowca ciężarówki wyjeżdżał z terenu placu drogowego w rejonie Gołonoga i w trakcie wykonywania manewrów cofania nie zauważył przechodzącego mężczyzny. Pomimo natychmiastowej interwencji służb ratunkowych i podjętej reanimacji, 77-latka nie udało się uratować. Kierowca ciężarówki był trzeźwy, co potwierdziły badania. Zlecono również sekcję zwłok, która ma pomóc w ustaleniu dokładnych okoliczności zdarzenia.

Jak przekazał oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, podkomisarz Bartłomiej Osmólski, trwają intensywne prace nad wyjaśnieniem szczegółów tragicznego wypadku. W tle zdarzenia jest jednak również istotny kontekst infrastrukturalny. W tym rejonie Dąbrowy Górniczej trwa budowa nowego układu komunikacyjnego wokół stacji kolejowej w dzielnicy Gołonóg. Nowe drogi, ronda i niedawno otwarty wiadukt pod torowiskiem kolejowym zwiększają natężenie ruchu, a ciężki sprzęt budowlany, w tym ciężarówki, koparki i walce, poruszają się regularnie po ulicach. Policja apeluje o szczególną ostrożność, zarówno ze strony kierowców, jak i pieszych.

Zdjęcia: Straż Pożarna