fbpx

Tragiczny wypadek. Śmieciarka potrąciła starszego człowieka. Nie przeżył [Zdjęcia]

Wczorajsze popołudnie (25 maja) przyniosło dramatyczne wydarzenia w wiosce Muchowiec, położonej niedaleko Strzelina. W wyniku tragicznego wypadku życie stracił 72-letni mężczyzna, potrącony przez śmieciarkę. Wstrząsająca wiadomość dotarła do strzelińskiej policji nieco po godzinie 17:00.

Zwierzchnik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie, asp. Łukasz Porębski, podał pierwsze informacje na temat wypadku. Z jego wstępnych ustaleń wynikało, że 72-letni mieszkaniec powiatu został potrącony przez auto dostawcze typu śmieciarka. Pomimo szybko podjętych działań, mężczyzna zmarł na miejscu.

Do Muchowca skierowano specjalistów – prokuratora oraz biegłego, którzy mają na celu ustalenie szczegółowych okoliczności tragedii. Już wiadomo, że kierowca śmieciarki był trzeźwy. Obecnie rozważany jest monitoring, co może przyczynić się do wyjaśnienia przebiegu wydarzeń.

Do działań na miejscu zdarzenia zaangażowane były również straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja. Mł. bryg. Jarosław Łuczak, rzecznik strzelińskiej straży pożarnej, powiedział, że dokładne okoliczności zdarzenia są na razie nieznane. Jego zdaniem, nie jest jeszcze potwierdzone, czy ofiara wypadku była mieszkańcem Muchowca.

Tragiczne wydarzenia nie spowodowały większych utrudnień w ruchu. Prowadzone są intensywne działania mające na celu pełne wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego wypadku.