fbpx

Zaginęła starsza kobieta. Jej życie i zdrowie jest zagrożone [Zdjęcia]

Trwa akcja poszukiwawcza starszej kobiety. Jej życie i zdrowie jest zagrożone. Policja opublikowała rysopis oraz zdjęcia zaginionej.

85-letnia Danuta Grochowska z Jelcza Laskowic jest zaginiona, a jej życie i zdrowie są w niebezpieczeństwie. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oławie poszukują kobiety, która oddaliła się z miejsca zamieszkania wczesnymi godzinami porannymi 19 kwietnia br. Danuta Grochowska ma około 175 cm wzrostu, siwe włosy, niebieskie oczy i prawdopodobnie była ubrana w zimową kurtkę z kapturem koloru niebieskiego, spodnie dresowe koloru niebieskiego i czarne buty.

Najpoważniejszym zagrożeniem dla zaginionej kobiety jest jej stan zdrowia. Ma ona demencję starczą i zaniki pamięci, co oznacza, że może mieć trudności z orientacją i zapominaniem o swoim miejscu zamieszkania. To sprawia, że jej życie i zdrowie są bardzo narażone.

Policja wzywa wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Danuty Grochowskiej, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Oławie pod numerem 47 87 27 200, 47 87 27 222 lub numerem alarmowym 112. Każda informacja może okazać się ważna i pomóc w odnalezieniu zaginionej osoby. Wszyscy powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Danucie Grochowskiej i jej rodzinie w tym trudnym czasie.

Zdjęcia: Policja Oława