fbpx

Makabra podczas eksmisji. Doszło do wybuchu. Wiele osób rannych [Wideo i Zdjęcia]

Do dramatycznego zdarzenia doszło w miejscowości Brzeg (województwo opolskie) Eksmitowany 74-letni mężczyzna najprawdopodobniej spowodował wybuchu w mieszkaniu. Wiele osób zostało rannych w tym policjanci i komornik.

Do wybuchu doszło dziś (środa, 22 marca) około godziny 9:00 podczas czynności związanych z eksmisją 74-letniego mężczyzny przy ulicy Żeromskiego w Brzegu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że eksplozja nastąpiła w trakcie otwierania drzwi do mieszkania. Eksplozja gazu w mieszkaniu eksmitowanego 74-latka doprowadził do obrażeń 7 osób, w tym dwóch policjantów, komornika, asesora oraz ślusarza, który miał pomóc w otwarciu drzwi. Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przyczyny wybuchu

Zgodnie z wstępnymi ustaleniami policji, wybuchło najprawdopodobniej rozlane w pomieszczeniu paliwo. Przypuszcza się, że wybuch mógł być celowym działaniem eksmitowanego mężczyzny. Jednakże dokładna przyczyna jeszcze nie została ustalona, a na miejscu cały czas trwają czynności policji i straży pożarnej, które mają na celu wyjaśnić, co tak naprawdę wywołało eksplozję.